Simsoft, simülasyon sistemleri, askeri yazılımlar ve ciddi oyun uygulamaları ile ilgili araştırma ve geliştirme projeleri geliştirmek amacıyla 2006 yılında kurulmuştur. Bugüne kadar sivil ve askeri kuruluşlar tarafından kullanılan yüzlerce simülatörü geliştirmiş, çeşitli alanlarda geliştirdiği yazılım ürünlerini uluslararası alanda tanınmış müşterilerine  teslim etmiştir. 10 yılda dikkate değer bir ilerleme göstermiş ve 2015 yılında Deloitte araştırmasıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkelerindeki ilk 500 hızlı büyüyen şirketten biri olarak ödüllendirilmiştir. Simsoft’un merkezi Ankara’daki ODTÜ Teknokent’tedir. Ayrıca İstanbul, Tampa Florida, Aşkabat ve Kuala Lumpur’da ofisleri ve yan kuruluşları bulunmaktadır. Mevcut durumda CMMI Seviye 3 sertifikasına sahip olan Simsoft; Simülatörler, Savunma ve Havacılık Sistemleri, Görsel Sistemler ve Oyun ve Simülasyon ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri olmak üzere beş ana grupta faaliyet göstermektedir.

“insan için teknoloji”

İleri bilişim teknolojileri ile “insan için teknoloji” üreten Simsoft, araştırma geliştirme odaklı bir firma olup, kendi çalışma alanlarında üniversite-sanayi işbirliğine ideal bir örnek olmayı hedeflemektedir.

Simsoft, Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) üyesi olup savunma sanayiine hizmet vermekte, ulusal ve uluslararası boyutta örnek olacak projelerin hayata geçirilmesi konusunda çalışmakta ve bilimsel yaklaşımların ışığında çözümler üretmektedir.


Tüm hakları saklıdır. © Simsoft 2018