Raylı Sistem Simülatörü Tanıtım Broşürü İçin Tıklayınız

Şehir içi ulaşımda kullanılan tramvay ve metro operatör eğitimleri ile şehirler arası ulaşımda kullanılan konvensiyonel ve hızlı tren operatör eğitimleri için simülatör sistemleri geliştirilmektedir. İhtiyaca yönelik olarak yeni personel yetiştirme ya da tazeleme eğitimlerinde hem tam araç kabininden oluşan hem de masa üstü tarzı, kompakt tipte simülatör seçenekleri bulunmaktadır. Tüm simülatörlerde gerçek araç donanımları ile birlikte, yüksek sadakat seviyesinde sanal gerçeklik ile modelleme ve animasyon desteği sunulmaktadır.

Tramvay Simülatörü

https://www.youtube.com/watch?v=rTmuQUNn_j8


Araç Simülatörleri

  • Tramvay
  • Metro
  • Metrobüs
  • Tren

Donanım Seçenekleri

Tam Görev Eğitim Simülatörü

Tam görev eğitim simülatörü, raylı sistem aracının birebir olarak üretilen kabini ve 3 DOF/6 DOF hareketli platform seçeneği ile hem donanımsal hem de araç dinamiği olarak gerçeğe en yakın eğitim olanağı sağlayan simülatör sistemidir. Araç kabini içerisinde kullanılan tüm elektronik ve mekanik kontrol sistemleri, istenilen aracın teknik özelliklerine göre tasarlanmakta ve konsol, levye, joystik, göstergeler, düğmeler gibi tüm donanımlar gerçeği ile aynı model olacak şekilde üretilmektedir. Yüksek çözünürlükte projeksiyonlar ile görüntüler geniş açılı perde sistemine aktarıllmakta, yüksek sadakat seviyesinde model ve animasyon desteği sunulmaktadır.

Masa Tipi Eğitim Simülatörü

Masa tipi eğitim simülatörü, tam görev eğitim simülatörüne göre kompakt yapıda bir sistemdir. Gerçek araç kabin formu yerine kapalı sistem oda tipi eğitim birimlerinden oluşmaktadır. İç donanım olarak araç fiziğine uygun ekipmanlar, konsol, göstergeler, kontrol birimleri gerçek ya da gerçeğe en yakın şekilde konfigüre edilebilmektedir. Yüksek çözünürlükte LCD görüntü sistemi kullanılarak, araç görüş açısı ve çevresel bileşenler kullanıcılara yüksek sadakat seviyesinde aktarılmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © Simsoft 2020