Kestirimci Bakım Yönetimi

Üretimleriniz aksamadan makine bakımlarınızı planlayabilirsiniz. Bu sayede üretim durmadan makine kaynaklı üretim hatalarına müdahale edebilirsiniz.

Simovate Maintenance Modülü;

  • Kestirimci Bakım Yönetimi

  • Bakım Planlaması

konularında çözüm üretmektedir.

Kestirimci Bakım Yönetimi: Fabrikada bulunan makineler üzerine yerleştirilen sensörler ile alınan verilerden makine öğrenmesi teknolojisi kullanılarak fabrikada çalışır halde bulunan makinelerin ne zaman ve hangi sebepten bozulacağının bilgisini vermektedir. Bu sayede üretim durmasından kaynaklı maliyetlerden kurtularak global piyasada rekabet gücünüzü artırabilirsiniz.

Bakım Planlaması: Simovate Execution modülü ile birlikte çalışarak en iyi üretim çizelgesinde ne zaman ve hangi süre tamir edilmesi gerektiğini Gantt şeması ile uygulayıcıya sunmaktadır.

Kestirimci Bakım Uygulamamız SimoMES ve tüm ERP çözümleri ile entegre olabilmektedir. Bu sayede tek bir yerden tüm makine verilerinizi ve planlamalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

 

Yapay Zeka Destekli Sipariş

Geçmiş dönem verilerinizden yararlanılarak hesaplanan talep tahmini ile gelecek dönem siparişlerinizi otomatik olarak verebilirsiniz. İnsan hatasından kaynaklanan stok maliyetini işletmenizin üstlenmesini engelleyebilirsiniz.

Stok Optimizasyonu: Mevcut makineleriniz ve üretim planlarınıza göre harcanacak yarı mamül/hammadde miktarlarının belirlenmesini simülasyon teknolojisi kullanarak oluşturmaktadır. 

Depo Simülasyonu: Depo içerisindeki yerleşiminin ve hangi malzemelerin sık sık depo giriş/çıkışlarının olduğunun belirlenmesi, buna göre depo içi organizasyonun tek seferde az maliyetli olacak şekilde planlamasını sağlamaktadır.

Yapay Zeka Destekli Sipariş: Firmada kullanılan ERP Sistemlerine entegre olunarak, firmanın geçmiş dönem tüketim verilerini yapay zeka teknolojisi kullanarak gelecek dönem kullanım miktarlarının tahmin edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca modül belirlenen tedarikçilerden otomatik olarak sipariş verebilmektedir. Bu sayede atıl stok maliyetleri ortadan kaldırılarak tam zamanında üretim için modül yardımcı olmaktadır.

Envanter Planlaması: Fabrikada kullanılacak olan tüm sistem ve makinaların Fabrika kurulmadan önce amaca uygun olarak belirlenebilmesi ve gereksiz maliyetlerden kaçınılması konusunda yardımcı olmaktadır.

 

Çizelgeleme

SimoMES ve Kestirimci Bakım Uygulamalarından alınan veriler ile bakım planlaması oluşturabilmekteyiz. Bu bakım planlaması üretiminize en uygun olacak şekilde yapay zeka algoritmaları ile oluşturulmaktadır.

Makinelerinizin durumuna ve üretim planlamanıza uygun olacak şekilde bakım planlaması oluşturulduktan sonra, ERP sisteminizden aldığımız üretim planı ile oluşturduğumuz bakım planlamasını birleştiriyoruz.

Farklı varyasyonları deneyebilmeniz adına size stokastik, optimistik ve pesimistik bakım çizelgelemesi sunuyoruz. Bu çizelgelemedeki amacımız size en iyi çizelgeyi gösterebilmek. 

Web ve masaüstü uygulaması ile senkron çalışabilen Çizelgeleme uygulamamız, verilere anından ve her yerden ulaşmanızı sağlamakta. Bu sayede nerede olursanız olun fabrikanızı uzaktan takip edebilir ve verilmesi gereken kararları en doğru şekilde almanıza yardımcı olmaktayız.

 

 

Detaylı bilgi için linke tıklayınız.


Tüm hakları saklıdır. © Simsoft 2020